Kuligi.EU

Pytania i odpowiedzi

Co to jest Co to jest FASIONG??

AvatarAvatar


Fasiong to wóz na kołach drewnianych. Fasiong koszykowy może pomieścić 8 osób i chroni od deszczu dzięki zadaszeniu. 


Co to jest Co to jest kapela góralska??

AvatarAvatar


Kapela góralska to zespół grający i śpiewający tradycyjne piosenki i pieśni góralskie na żywo. Tradycyjnie składa się z trzech muzykantów grających na skrzypcach i jednego - na basie. 


Co to jest Co to jest kulig??

AvatarAvatar


Za Kulig uznaje się kilka zaprzęgów konnych, które poruszają się jeden za drugim. Nazwa kulig najczęściej kojarzy się z przejażdżką saniami (4 lub 8-osobowymi) zimową porą między zaśnieżonymi lasami lub łąkami.

Uczestnicząc w kuligu za dnia możemy cieszyć zmysły pięknem zimowego krajobrazu, nocą możliwości krajobrazowe są ograniczone, jednak wieczorową porą przejażdżka odbywa się przy blasku płonących pochodni.

Często zainteresowani uczestnicy pytają - który kulig lepszy - realizowany w ciągu dnia, czy wieczorową porą?
Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy do Państwa decyzji.

Najczęstszą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu była jak do tej pory przejażdżka wieczorową porą z pochodniami (+ atrakcje towarzyszące). Z naszej strony zachęcamy Państwa również do udziału w kuligach realizowanych w ciągu dnia.


Co to jest Co to jest pochodnia i w jakim celu się ją stosuje na kuligu??

AvatarAvatar


Pochodnie stosuje się w celu oświetlenia w trakcie kuligu nocą. Po zastosowaniu pochodni niestety maleją szanse na oglądanie otaczającej okolicy (krajobrazów). Należy pamiętać aby nie trzymać pochodni wewnątrz pojazdu oraz uważać aby nie zalać woskiem pojazdu, koca, czy też własnego ubrania.
Pochodnię najlepiej trzymać w nachyleniu 45 stopni a bazując na wskazówkach zegara - na godzinie 12:10.
Gdyby nie było pochodni kulig nocą straciłby swój urok.


Co to jest Co to jest WÓZ??

AvatarAvatar


Wóz drabiniasty to popularny środek transportu siana z pól, wykorzystuje się go również jako atrakcja kuligowa do transportu biesiadników.
Wóz drabiniasty może pomieścić 12 osób. 


Co to jest Co to szałas regionalny??

AvatarAvatar


Szałas to solidny budynek drewniany w tradycyjnym, zakopiańskim stylu. W skład jego wyposażenia wchodzi ogrzewanie (kominek), toaleta, mała gastronomia. Regionalny charakter miejsca podkreślają drewniane ławy i stoły oraz folkowe elementy wystroju czyli obrusy i zasłony w charakterystyczne, kwiatowe wzory przywodzące na myśl góralskie chusty. 


Co to jest Historia kuligu?

AvatarAvatar


W roku 1866 w Warszawie ruszyła pierwsza linia tranwaju konnego.

Więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaje_w_Warszawie


Co to jest Ubranie na kulig?

AvatarAvatar


Należy ubrać się wygodnie i ciepło.
Wskazane czapki, szaliki i rękawiczki (sama herbata i skóry baranie mogą nie starczyć by ogrzać zmarźluchów na mrozie), na kolana zwykle daje się przykrycia (koce, derki, skóry),
szczególnie należy pamiętać o ciepłym obuwiu (2 pary skarpet, getry pod spodnie).©  Zakopane-iNFO

Kuligi latem - przejażdżki konne letnie

Kulig - niegdyś jedna z ulubionych rozrywek szlachty i tradycyjna zabawa na Podhalu - dziś wciąż odżywa na nowo organizowany przez nasze biuro. Nie zapominamy, że przeznaczeniem kuligu nie jest tylko sama przejażdżka, stąd też oferujemy dodatkowe atrakcje mu towarzyszące: ognisko, potańcówkę przy muzyce góralskiej, możliwość zamówienia dodatkowych dań typu bigos, płonący prosiak.

Daj więc się ponieść na naszych saniach! Na hasło „Jazda Gazda” ruszamy z kopyta poprzez łąki i lasy!

A gdy nadal mało Ci wrażeń - po przejażdżce czeka na Ciebie płonąca watra, przy której przygotujesz kiełbaskę, ogrzejesz się i zawrzesz nowe znajomości, bo nic nie zbliża ludzi tak, jak chwile przy zimowym ognisku w górskiej scenerii. Zabierz ze sobą swoją drugą połówkę i niech zaiskrzy między Wami na nowo – przy cieple ogniska, z muzyką góralską w tle, przy której z pewnością serca zabiją Wam mocniej!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą atrakcji kuligowych. Jeśli nie znaleźliście tego, czego szukacie – prosimy o maila lub telefon, a na pewno postaramy się znaleźć rozwiązanie spełniające Wasze oczekiwania.

Nasze doświadczenie w realizacji usług rekreacyjno-rozrywkowych zapewni Państwu moc wielu niezapomnianych atrakcji. Warto już dzisiaj dokonać rezerwacji na oczekiwany termin - liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na kulig!

KALKULATOR KULIGOWY

Wypełnij poniższe pola, aby zobaczyć cenę łączną za udziął w kuligu