Kuligi.EU

Homerskim szlakiem

Zakopane / Kościelisko

Opis trasy kuligowej


Ta opcja kuligowa przeniesie Was w czasie i zaznajomi z wciąż żywą historią Zakopanego. Po drodze zobaczycie „Księżówkę” odwiedzaną przez Jana Pawła II a także prymasów Wyszyńskiego i Glempa; nieco dalej - pomnik Władysława Hasiora „Prometeusz rozstrzelany” nawiązujący do tragicznego rozstrzelania więźniów gestapo w 1944 roku właśnie w tym miejscu; a na końcu - dolną stację kolejki na Kasprowy Wierch (zbudowanej w latach 1935-1936) stojącej w miejscu pieca dawnej huty, która się tu mieściła i od której to właśnie zaczerpnęliśmy nazwę trasy – Hamry czy też Homry w gwarze to właśnie Kuźnice. Kuźnice istniały już prawdopodobnie w XVIII wieku, a w pierwszej połowie XIX były w rozkwicie i produkowały garnki, krzyże, siekiery i inne przedmioty codziennego użytku. W dworze Homolaczów (węgierskich właścicieli huty), mieszczącym się nieopodal huty, zatrzymywali się się ludzie kultury i nauki np. Goszczyński, Pol, Kolberg.


Bilet na kulig


Do udziału w kuligu uprawnia zakupiony bilet (on-line lub stacjonarnie ul. Witkiewicza 8, Zakopane).
Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o dokonywanie rezerwacji ze znacznym wyprzedzeniem.


 

Galeria

2007 - 2023 ©   Zakopane-iNFO

Wiosna, lato, jesień przejażdżki konne w Zakopanem

Zapraszamy do udziału w kuligach realizowanych wiosną, latem i jesienią.

Oferujemy przejażdżki bryczkami, wozami lub fasiongami w Zakopanem oraz pobliskimi wiejskimi trasami z ładnymi widokami.

Każda przejażdżka może być połączona z innymi oferowanymi przez nas atrakcjami np. ogniskiem, imprezą w szałasie góralskim, przygrywaniem góralskich muzykantów, góralską biesiadą. 

KALKULATOR KULIGOWY

Wypełnij poniższe pola, aby zobaczyć cenę łączną za udziął w kuligu